rozkład
życie
źrodło: 

Powszedni rozkład jazdy

Miasto wycofało się ze skrajnie bezsensownego pomysłu pt. „rozkład sobotni”. Wszystko to po ogromnym poruszeniu pasażerów w całym mieście fotografującym przepełnione pojazdy i poddającym krytyce władze w mediach społecznościowych. Udało się odnieść sukces, do którego nawoływaliśmy w TYM tekście.

Jedynie linie tzw. „szkolne” nadal będą zawieszone. To akurat nie problem.

0363 thumb 1280 800 300x199 - Wraca powszedni rozkład jazdy + nowe zakazy rządu

Koronawirus w SKM

Niestety wykryto wirusa u pracownika Szybkiej Kolei Miejskiej. W efekcie wycofano część kursów linii S9. Miejmy nadzieję, że szybko uda się znaleźć zastępstwo i przywrócić kursy. Więcej o SKM pisaliśmy w Południku TUTAJ

Nowe obostrzenia rządu z powodu pandemii

stop 4369847 960 720 300x200 - Wraca powszedni rozkład jazdy + nowe zakazy rządu

Wczoraj wieczorem pojawiło się zaktualizowane rozporządzenie ministra zdrowia nt. wprowadzenia stanu epidemii. Zakazano zgromadzeń publicznych powyżej 2 osób, na mszach może przebywać maksymalnie 5 osób (nie licząc obsługi mszy). Ograniczono poruszanie się ludzi: W pojazdach komunikacji miejskiej może przebywac maksymalnie tyle osób, co połowa miejsc siedzących. Ponadto wprowadzono mandat w wysokości  5 tys złotych za wychodzenie z domu bezcelowe (nie do pracy, sklepu, lekarza, psychologa, wolontariatu przy koronawirusie, sprawowanie kultu religijnego). Niestety najważniejszy wyjątek, kiedy można wyjść z domu, jest bardzo enigmatyczny:

(…) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego (…) także osoby najbliższej osobie pozostającej we wspólnym pożyciu,oraz zakupu towarów i usług z tym związanych.

Co jest niezbędną potrzebą życia codziennego? Ministerstwo tłumaczy, że wyjście na spacer np. z psem czy samotnie też czymś takim może być. Ale to tylko opinia, policja może karać uznaniowo na podstawie rozporządzenia…

Redakcja
_________________________________________

Więcej aktualności w Południku znajdą państwo TUTAJ

Kończąc zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych:
Facebook
Twitter
Instagram

One thought on “Wraca powszedni rozkład jazdy + nowe zakazy rządu”

Dodaj komentarz