warszawa wspiera

Jak informuje urząd naszej dzielnicy w TYM poście, zorganizowana została akcja pomocowa pod nazwą „Warszawa Wspiera”.

Do kogo skierowana?

Adresatami akcji są osoby starsze nieobjęte kwarantanną, a które potrzebują pomocy w codziennym życiu. Dotyczy to spraw wymagających wychodzenia z domu typu: wyniesienie śmieci, wykup recept, zrobienie zakupów czy innych pomocy. Wszystko w celu, aby seniorzy którzy najbardziej są zagrożeni zarażeniem koronawirusem i ewentualnymi objawami aż do śmierci włącznie – nie musieli wychodzić z domów.

Lokalny charakter akcji „Warszawa Wspiera”

Choć akcja ogólnowarszarska, to nasza dzielnica uruchomiła lokalny zespół odpowiedzialny za przygotowanie i zorganizowanie tej akcji. Potrzeba wolontariuszy, którzy będą pomagać. Przypominamy, że wolontariat w związku z pandemią jest jednym z niewielu dozwolonych wyjść z domu. Skoro więc jest możliwość wreszcie przewietrzyć się i jeszcze pomóc seniorom – to można chyba powiedzieć, że połączone zostało przyjemne z pożytecznym.

Jak dołączyć do zespołu wolontariuszy?

Wszystko na poniższym obrazku, ewentualnie w linku podanym na początku i pod obrazkiem. Można dzwonić lub pisać maile aby się zgłosić. Dalej powinien pokierować już zespół dzielnicowy odpowiedzialny za to.

Liczymy na sukces akcji „Warszawa wspiera”, pomoże to w jakimś stopniu ochronić kolejne ludzkie życia.

Warszawa wspiera
Źródło:

________________________________________________________

Więcej informacji z dzielnicy znajdą Państwo TUTAJ

Kończąc zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych:
Facebook
Twitter
Instagram

Dodaj komentarz