msza
Avatar Michał Sawicki 300x269 - Msza online z twojej własnej parafii?
Michał Sawicki

W czasach ograniczeń w zgromadzeniach, wierni są zmuszeni do oglądania niedzielnej Mszy Świętej w telewizji, internecie bądź też słuchania w radiu. Problem w tym, że w TV i Radiu są dostępne tylko Msze z wybranych parafii w Polsce, czyli tych najistotniejszych typu Częstochowa, Łagiewniki etc.

W internecie natomiast można dotrzeć do Mszy online z wielu parafii w Polsce. Jak to wygląda w naszej dzielnicy, czyli na Pradze-Południe? Przejrzałem strony internetowe parafii Kościoła Rzymsko-Katolickiego w naszym dekanacie (zbiór parafii) aby móc zebrać dla Państwa informację, gdzie szukać Mszy w naszych kościołach.

Począwszy od Gocławia:

 1. Parafia Św. Patryka na ul Rechniewskiego 4 – Mają Msze Online, które można znaleźć na kanale na youtubie w TYM LINKU  (Brak informacji o dniu i godzinie)
 2. Parafia Św. Apostołów Jana i Pawła na Kapelanów AK 2 – Msza Online w TYM LINKU. (Msza w niedzielę o 10:00; Droga Krzyżowa w piątek 0 19:15)
 3. Parafia Św. Ojcia Pio na Fieldorffa 1 – Msza na TYM kanale na YT. (Msza w niedzielę o 12:00)

Idąc przez Saską Kępę:

 1. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Nobla 16 – BRAK Mszy z Kościoła, strona odsyła do mszy transmitowanych z Katedry.
 2. Parafia Miłosierdzia Bożego na Ateńskiej 12 – BRAK Mszy z Kościoła, strona odsyła do mszy transmitowanych w radiu i telewizji.

Mijając Kamionek

 1. Parafia Bożego Ciała na Grochowskiej 365 – BRAK Mszy z Kościoła, strona odsyła do mszy transmitowanych w radiu i telewizji.
 2. Parafia Św. Wincentego Pallottiego na Skaryszewskiej 12 – Msza Online w TYM LINKU (W tygodniu msze o 7 i 18, w Niedzielę wszystkie)
 3. Parafia Świętej Rity z Cascii na Żupniczej 27 – Msza Online w TYM LINKU (Brak informacji o godzinie, ale prawdopodobnie w dni powszednie o 18:00, niedziela – niewiadomo)

Kończąc na Grochowie

 1. P. Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników na Stanów Zjednoczonych 55 – BRAK informacji o Mszy Online, w zamian jest codzienny różaniec o 20:30  W TYM LINKU
 2. Parafia Najczystszego Serca Maryi na Chłopickiego 2 – Msza Online w TYM LINKU (Msza o 12:30)
 3. P. Narodzenia Pańskiego na Ostrobramskiej 72 – BRAK Mszy z Kościoła, strona odsyła do mszy transmitowanych w radiu i telewizji.
 4. P. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła na Kobielskiej 10 – Msza Oline w TYM LINKU (Msza o 11:30 na FB)

____________________________________________________________

Jeśli przedstawiciele tych parafii widzą błąd (z góry proszę o wybaczenie). Proszę wtedy o kontakt na maila redakcji, lub mojego, redaktora naczelnego, w celu poprawy.

Więcej informacji w Południku znajdą Państwo TUTAJ

Kończąc zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych:
Facebook
Twitter
Instagram

Dodaj komentarz